Законність МАФів та легалізація заробітної плати

фіскальщикиПро законність МАФів та легалізацію заробітної плати розповіла начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак разом з представниками реклами та торгівлі міськради.

Про це повідомила прес-служба Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Під час обговорення питання законності функціонування окремих малих архітектурних форм (МАФів) та легалізації заробітної плати і своєчасної сплати податкових зобов’язань суб’єктами господарювання Інна Андрущак сказала наступне:

«У Дніпропетровській області здійснюють роздрібну торгівлю 31,4 тис. суб’єктів господарювання, з яких 10,7 тис. у Дніпрі. Підприємцями області в своїй діяльності залучено 34 тис. найманих осіб. Всього по області ними сплачено 424,6 млн грн податків. На теперішній час триває робота з органами місцевого самоврядування щодо виявлення незареєстрованих суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю через МАФи, найманих осіб та легалізації їхньої заробітної плати».

Крім того, з початку року працівниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області та податковими органами Дніпропетровщини проведена робота з  4,2 тис. суб’єктами господарювання (по Дніпру — 1,3 тис. суб’єктів) та виявлено близько 9 тис. найманих осіб, не оформлених відповідно до чинного законодавства. За рахунок оформлення трудових відносин з найманими особами додатково надійшло до бюджету податків на загальну суму близько  5 млн грн (по Дніпру — на суму 1,2 млн грн).

Основними порушеннями діючого трудового законодавства, за результатами проведених перевірок суб’єктів господарювання області, є: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час; порушення встановлених термінів та обсягів виплати заробітної плати працівникам; недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці; незаконне звільнення працівника з роботи з особистих причин та інші.

«Як приклад, під час розгляду скарги, яка надійшла від однієї громадської організації, фахівцями фіскальної служби Дніпропетровщини проведено фактичні перевірки ряду суб’єктів господарювання, які мали кіоски (МАФи) у Дніпрі, за підсумками яких виявлено близько 10 неоформлених осіб, які згодом були працевлаштовані» — зазначила Інна Андрущак.

Поделиться:

Читайте также: