Джури з усієї України заспівають на Співочому полі

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») цього року пройде 4-7 серпня поблизу козацького села Капулівки, біля могили славного кошового отамана Івана Сірка.  

Як проходитиме важливий патріотичний захід розповів голова козацького благодійного фонду ім. І. Д. Сірка Владислав Ладигін.

DSCF3817

 — Головна мета гри «Джура» — поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій, — наголосив він. – І це в же говорить саме за себе. Звичайно ж, це й надання методичної допомоги в самоорганізації дитячих колективів та подальшого впровадження в педагогічну практику учнівського самоврядування. Ми вчимо юних патріотів країни і нашого краю шанувати геройський чин всіх борців за незалежність Української держави. Популяризуємо серед молоді туризм і краєзнавство, військово-прикладні види спорту, українські національні види єдиноборств. Це буде цікаве  активне дозвілля, з народними танцями, піснями, вивченням історії визвольних змагань та української військової традиції у поєднанні з практичними навиками.

Як зазначив заступник начальника управління молоді і спорту Владислав Яцук,  серед основних завдань заходу —  фізичне, соціальне, розумове та духовне виховання молоді на основі народної педагогіки козацьких морально-світоглядних цінностей.

До участі, підготовки та організації етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») долучаються представники громадських організацій із різних регіонів України. Вони мають унікальну нагоду знайомитись з історичними та природними пам’ятками Січеславщини, першими дізнаватись про напрями, пріоритети та заходи у сфері національно-патріотичного виховання.

— На Співочому полі, що розташоване за могилою кошовою отамана, понад Олексіївською затокою ми сформуємо базу волонтерів та  наметовий табір, — говорить Владислав Ладигін. –Захід матиме глибокий навчально-виховний характер для осіб обох статей, бо як чоловіки, так і жінки матимуть змогу отримати нові знання та на практиці застосувати свої вміння із підготовки та організації наметових таборів. Всі матимуть можливість оволодіти методикою національно-патріотичного виховання молоді, а відповідно і втілювати її в життя. Офіційно ми очікуємо більше 350 учасників з нашого регіону, Запорізької, Луганської, Донецької та інших областей. Цього року вперше на Співочому полі пройде й Всеукраїнський семінар-тренінг для активістів громадських організацій, спрямований на підготовку організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). А у суботу, 6 серпня ми всі разом братимемо активну участь у традиційних заходах вшанування пам’яті Івана Сірка біля його могили.

Юлія Бабенко, фото автора

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: