Справа ІЛ-76. Наступне засідання буде закритим

ил-76
Наступне засідання у справі ІЛ-76 буде закритим. Розглядатимуться секретні документи. Зара же по цій справі закінчився допит свідків. Останніми покази давали пілот першого літака, командир військової частини Дмитро Мимріков та начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.
Дмитро Мимріков розповів, що під час польотів на аеропорт міста Луганськ повітряні судна вже були обстріляні, але жодних заходів для захисту транспорту і екіпажу командування не вжило.
«Ніхто нам не доводив(про небезпеку обстрілу ЗРК), але ми самі прийняли рішення. Ми встановили всі необхідні засоби на літак. Це — теплові пастки, відбивачі. Ми вже самі про себе подбали», — розповідає пілот.
Одна теплова пастка спрацювала і перша ракета була нейтралізована, але друга підбила літак. Мимріков екстрено розвернув третій борт, чим, ймовірно, і врятував його. Генерал Віктор Муженко під час допиту підтвердив, що на час трагедії начальником Штаба був генерал-майор Назаров.
«Начальник штабу, згідно з моїми вказівками, повинен був організувати виконання тих рішень або питань, які визначав» — додав Муженко. — Були відповідні розпорядження. Був запит від штабу АТО на залучення військових засобів. Були розпорядження Генштабу і командування Сухопутних військ, а для забезпечення було відповідне розпорядження командування повітряних сил. До прийняття підрозділу у своє підпорядкування штаб АТО не мав право віддавати йому ніяких наказів. Я вам не скажу, хто ставив завдання їм сісти в літак, це хтось із командування бригади. Накази на підготовку підрозділу всі є», — каже генерал.
З показів свідків неясно, хто віддав наказ на виліт, а обвинувачуваний генерал-майор Назаров від коментарів утримується. Замість нього пояснення дає адвокат Михайло Турик:
«Інформація «ймовірна «, розвіддані «ймовірні»! Ось якщо ймовірні дані, як військова людина повинна це розцінювати?»
Адвокат потерпілих, Віталій Погосян, впевнений, що картинка починає проявлятися.
«Без сумнівів, з трьох джерел надійшла інформація по трьох групах бойовиків з ПЗРК, на яку не було реакції з боку Назарова. Муженко по суті підтвердив, що Назаров виконував його вказівки на відправку бійців 25 бригади, тому, не викликає сумнівів, що даний наказ давав саме Назаров. Муженко не знав про те, що аеропорт не пристосований був до прийому літаків (відсутність групи управління польотами, неможливість забезпечити надійне прикриття в радіусі 7,5 км, а тільки 5 км, відсутність електрики в аеропорту і т.д). Отже, командний склад, повинен був вивчити обстановку в районі аеропорту, перед тим, як давати наказ на перевезення особового складу повітряним транспортом», — впевнений адвокат.
Нагадаємо, що наступне засідання призначене на 26 липня і проходитиме в закритому режимі через розгляд секретних документів.
Нагадаємо, 14 червня 2014 року близько 1.10 під час заходження на посадку в аеропорту Луганська пострілом з російського зенітного ракетного комплексу бойовики збили військово-транспортний літак Збройних сил України Іл-76. На борту літака, крім 9 членів екіпажу, перебували 40 військовослужбовців. Всі вони загинули. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею «теракт».
Поделиться:

Читайте также: