Спрощення процедури приватизації кімнат у гуртожитках прискорить цей процес

грицайПро це під час прямої телефонної лінії, яка відбулася в міській раді Дніпра 15 червня, повідомив директор департаменту житлового господарства Владислав Грицай.

 

«На останній сесії міськради було ухвалене рішення про внесення змін до порядку приватизації житлових приміщень у гуртожитках комунальної власності, яким зменшена кількість необхідних документів та спрощена сама процедура приватизації.   Зокрема, відтепер не потрібно надавати довідку про стан здоров’я, довідку з місця роботи, довідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно – її  самостійно візьмуть співробітники нашого департаменту. Окрім того, щоб приватизувати кімнату, необхідно бути зареєстрованим і фактично мешкати в гуртожитку не менше п’яти років (надати відповідну прописку). Раніше правомірність проживання в гуртожитку необхідно було підтверджувати ордерами», – сказав Владислав Грицай.

Він також нагадав, що крім вимоги бути зареєстрованим і проживати на законних підставах у гуртожитку понад 5 років,  необхідно ще й не мати права на власність іншого житла. Також приватизація кімнат дозволена тим, хто не використовував своє право на приватизацію державного житлового фонду.
Під час прямої телефонної лінії Владислав Грицай розповів про проблеми, з якими найчастіше стикаються мешканці гуртожитків під час приватизації.

«З-поміж іншого, це самовільне перепланування кімнат із захопленням місць загального використання, проживання у гуртожитку менше 5 років, відсутність документів, які підтверджують законність вселення до гуртожитку тощо. Загалом, якщо таких порушень не виникає, з ухваленням спрощеної процедури приватизації кімнат цей процес у нашому місті пришвидшиться», – додав директор департаменту.

На сьогодні приватизація житлових приміщень дозволена в 76 гуртожитках, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста. У цих гуртожитках приватизовані близько 650 кімнат (9% від загальної кількості).

Поделиться:

Читайте также: