У Дніпрі стартував тиждень донора крові

19530-0З 13 по 17 червня у місті проходить тиждень донора крові до Всесвітнього дня донора. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я населення ДМР. Усі бажаючі долучитися до акції і зробити шляхетну справу для врятування  життів  поранених військових або  хворих дітей можуть звертайтеся за адресами:

  • Обласна станція переливання крові, проспект Богдана Хмельницького 17 (вул. Героїв Сталінграду, 17).  Прийом донорів щоденно крім суботи та неділі з 8.00 до 13.00.
  •  КЗ «Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 2»ДОР», проспект Нігояна (пр. Калініна, 53). Прийом донорів з понеділка по четвер з 08.00 до 12.00.
  • КЗ «Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня № 4» ДОР» вул.  Ближня, 31. Прийом донорів з понеділка по четвер з 08.00 до 12.00.
  •  КЗ «Дніпропетровське клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги» ДОР», вул. Свердлова. 65а.  Прийом донорів з понеділка по четвер з 08.00 до 12.00.

Мільйони людей є добровільними донорами крові, проте кількість охочих допомогти людям у такий спосіб збільшується щодня.  Стати донором може кожна повнолітня людина, яка  має громадянство України.

Готуючись до здачі крові, необхідно дотримуватись простих, але важливих правил: напередодні, ввечері, необхідно повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, смажену, копчену їжу, яйця, молочні продукти та напої, які містять алкоголь.

У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх. За 2 години до та 2 години після здачі крові палити небезпечно і для Вас, і для того, кому потрапить Ваша кров, зазначають у департаменті.

Намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися, вживайте побільше рідини; відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури; утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури; обов’язково відпочиньте.

Як харчуватися перед здачею крові: рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів). Вранці, в день кроводачі обов’язково легко поснідати.

Під час здавання крові дайте знати в будь-якому випадку, якщо ви почуваєте себе недобре. Обов’язково повідомляйте лікаря про можливі ускладнення під час здавання. Після здавання крові відпочиньте протягом 10 хвилин, з’їжте легку їжу та випийте солодкий чай. Якщо ви недобре почуваєтеся, повідомте персонал. Протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якою брали кров. Краще уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин; алкогольні напої краще не приймати раніше ніж через 8 годин; прагніть часто та регулярно харчуватися протягом двох діб; вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб, додають у департаменті.

Поделиться:

Читайте также: