Спрощено процедуру передачі кімнат комунальних гуртожитків у власність громадян

приватизация_общежитиеНа останній сесії Дніпровської міської ради, яка відбулася 8 червня, депутати ухвалили рішення щодо спрощення процедури приватизації кімнат мешканцями гуртожитків міста. Зокрема, зазначеним рішенням внесені зміни до відповідних нормативно-правових актів  міськради з цих питань.

Раніше для приватизації кімнат мешканці гуртожитків повинні були подавати велику кількість документів, за більшість з яких потрібно платити. Це створювало значні незручності для мешканців міста, які змушені були витрачати багато часу та коштів для отримання довідок.
Відтепер, після спрощення процедури, для приватизації кімнат у гуртожитках комунальної власності не потрібно надавати довідку з місця роботи, заяву на право власності іншого майна, довідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно (її  самостійно візьмуть співробітники департаменту житлового господарства міської ради).

Окрім того, щоб приватизувати кімнату, необхідно бути зареєстрованим і фактично мешкати в гуртожитку не менше п’яти років (надати відповідну прописку). Раніше правомірність проживання у гуртожитку необхідно було підтверджувати ордерами.

За інформацією департаменту житлового господарства міськради, на сьогодні приватизація житлових приміщень дозволена в 76 гуртожитках, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста. У цих гуртожитках приватизовані лише близько 9% кімнат. З ухваленням спрощеного порядку цей процес пришвидшиться.

Поделиться:

Читайте также: