У Дніпропетровську відкрився філіал Закарпаття

DSCN0462У нашому місті Костянтин Ковган з Ужгороду вже вчетверте. На експозиції “Карпатські мотиви” представлені 23 його твори. Це різьблені з дерева об’ємні та рельєфні роботи. Вони відображають різні гуцульські традиції, побут Закарпаття.

– Наш край відомий своїми горами, лісами та вівчарством, – говорить Костянтин Ковган. – Найзручніше працювати з липою: вона більш м’яка. Але в нашому регіоні її важко дістати. Тож частіше доводиться використовувати черешню, вільху, осику і тополю.

Різьбою по дереву автор займається з 1995 року. Від заслуженого майстра народної творчоті Цуда М. П. навчився художній обробці дерева. Спеціальність різьбяра здобув у художньому коледжі мистецтв імені А. Ерделі. Потім навчався на відділі декоративно-прикладного мистецтва Закарпатського художнього інституту.

Кожна його робота приваблює щирістю та високою майстерністю. На Міжгірщині є фольклорний фестиваль «На Синевир трембіти кличуть», який ніколи не обходився без традиційного танця лісорубів. В одній із своїх робіт Костянтин Ковган відобразив цей танок.

– У нас на Закарпатті багато різних районів. У кожному є свій танок, особливий ритм та інструменти, – пояснює майстер.

Автор зізнається, що на продумування сюжету витрачає більше часу, ніж на виготовлення самого виробу. По закінченні роботи він вкриває виріб морилкою, а потім натирає воском.

– Над композицією я можу працювати близько двох місяців, а потім взяти дерево та всього за два дні відобразити цю ідею, – розповідає він. – Об’ємні роботи виготовляються швидше, бо там ти просто береш дерево та обробляєш, надаючи йому необхідної форми.

Роботи майстра демонструвались на міжнародних фестивалях з декоративно-прикладного мистецтва як в Україні, так і за кордоном. Костянтин Ковган брав участь у пленері на Міжгірщині, у фестивалі «Український сувенір 2010», Всеукраїнській виставці етносів (м.Київ), у фестивалях «Родослав» (м.Івано-Франківськ), «Берегиня» (м.Луцьк), «Чорнобильські мотиви» (м.Дніпропетровськ), «Світовид» (м.Переяслав Хмельницький). Персональні виставки автора були представлені в Центрі Куїнджі міста Маріуполь, в музеї «Народне декоративне мистецтво Канівщини», у галереї «Купола» (м.Загреб, Хорватія), в хорватському місті Рієка та в місті Байя Маре (Румунія). Одну зі своїх робіт Костянтин Ковган подарував президенту Хорватії.

Виставка працюватиме у Будинку мистецтв протягом місяця щодня, крім суботи та неділі. Вхід вільний.

Маріанна Стець, фото автора

DSCN0480 DSCN0479 DSCN0478 DSCN0477 DSCN0473 DSCN0470DSCN0469 DSCN0467 DSCN0466 DSCN0465 DSCN0464 DSCN0463 DSCN0459 DSCN0458 DSCN0457 DSCN0456 DSCN0455

Поделиться:
Комментарии:
  • Александр

    Рад за ваши работы и за выставку. Это творческое достижение. Не останавливайтесь на достигнутом,совершенствуйтесь. Творческих удач.

Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: