Дніпропетровські діти долучилися до міжнародної мирної акції

DSCN9950У Палаці дітей та юнацтва відбулася міжнародна акція «Діти за мир в усьому світі».

У заході взяли участь 350 учнів шкіл різних районів області. Із символічних паперових голубів юні жителі міста склали мапу Франції. Малеча українською, англійською та французькою мовами написала на шматочках паперу щирі побажання добра та щастя на Землі. Деякі навіть у віршованій формі. До акції приєдналися і гості заходу — почесний консул Угорщини в Україні Василь Вишиванюк, заслужена артистка України Ірма Вітовська, секретар міської ради В’ячеслав Мішалов, директор Благодійного фонду «Відродження Прикарпаття» Ірина Рабарська, депутат міської ради Юлія Дмитрова та радник міського голови Одарка Біла. Після цього діти випустили в небо справжніх голубів, аби ті рознесли їхні побажання по всій планеті. Вокальні колективи міста виступили із піснями на тему миру. Мапу, виготовлену маленькими жителями нашого міста, відправили безпосередньо до державних установ Франції.

Паралельно міжнародна акція проводиться і в інших містах нашої країни. Стартувала вона в Івано-Франківську наприкінці минулого року. Ініціатором проекту став почесний консул Угорщини в Україні Василь Вишиванюк.

DSCN9973— Міністерства закордонних справ України та Угорщини максимально сприяють проведенню заходу, — говорить директор Благодійного фонду «Відродження Прикарпаття» Ірина Рабарська. — Спікери парламентів іноземних держав радо зустрічають дитячі делегації.

Презентація цього величезного проекту вже відбулась в Угорщині, Румунії, Болгарії, Чехії, Словенії, Австрії, Словаччині, Сербії, Естонії, Хорватії, Боснії та Герцеговині, Литві, Латвії, Польщі та Молдові. В кожній із цих країн діти склали мапи різних держав із паперових символів миру та щастя.

В'ячеслав Мішалов— Цього літа більш ніж 2 000 дітей поїдуть у табори відпочинку до країн Європи, — зазначив секретар міської ради В’ячеслав Мішалов. — Це будуть сироти, діти із малозабезпечених сімей та родин воїнів АТО. Поїздка повністю фінансуватиметься європейськими благодійними організаціями.

Актриса Ірма Вітовська приїхала до Дніпропетровська з прем’єрою благодійного театрального проекту «Оскар і Рожева Пані», мета якого — зібрати кошти для паліативної допомоги маленьким українцям із невиліковними захворюваннями.

Ірма Вітовська— Мені приємно долучатися до будь-яких акцій, що стосуються дітей, — зізнається вона. — Також я вірю, що коли ми у вигляді паперових птахів вкладаємо свою віру в краще майбутнє у карту світу, наші мрії обов’язково здійсняться. В цей самий час жителі інших країн бажають миру в Україні. А ми бажаємо того ж самого їм. Я особисто написала побажання гармонії та милосердя в усьому світі.

Проект триватиме до 1 червня цього року. Після того на Софіївській площі в Києві буде презентовано 35 карт миру європейських країн.

Маріанна Стець, фото автора.

 DSCN9830 DSCN9848 DSCN9881 DSCN9912 DSCN9920 DSCN9925 DSCN9932 DSCN9937 DSCN9938 DSCN9945 DSCN9950 DSCN9952 DSCN9959 DSCN9961 DSCN9963 DSCN9983 DSCN9987 DSCN9992

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: